112

Pożar przy ulicy Niedziałkowskiego. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

Groźny pożar jednego z budynków przy ulicy Niedziałkowskiego w Zawierciu. Konieczna była ewakuacja wszystkich mieszkańców. Jedna z rodzin nie będzie mogła wrócić do swojego mieszkania i konieczne było zapewnienie jej noclegu. 

W piątek, 6 listopada, wieczorem doszło do groźnego pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Niedziałkowskiego. To jedna z dwukondygnacyjnych kamienic, które są bardzo charakterystyczne dla osiedla TAZ. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. Łącznie budynek opuściło 6 osób. 4 z nich strażacy ewakuowali przy pomocy drabiny. Na szczęście, nikt z mieszkańców nie ucierpiał w piątkowym pożarze. 

Szybko udało się opanować ogień. Po oddymianiu budynku większość rodzin mogła wrócić do swoich mieszkań. Niestety, jedno mieszkanie nie może być dopuszczone do użytku. Powód? Nadzór budowlany zdecydował o wyłączeniu z użytku wschodniej części kamienicy przy ulicy Niedziałkowskiego.

Jednej rodzinie zapewniliśmy nocleg. Decyzją nadzoru budowlanego wschodnia część budynku została bowiem wyłączona z użytkowania - czytamy w komunikacie Łukasza Konarskiego, prezydenta Zawiercia. 

Na miejscu pracowały zastępy PSP Zawiercie, OSP Kromołów i OSP Marciszów. Prezydent Zawiercia poinformował, że jeden z druhów z jednostki z Marciszowa został poszkodowany. 

Fot. Facebook Łukasz Konarski

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search