112

Wandale zniszczyli mienie porębskiego MOSIR

Wandale działają także w Porębie. Szkody poczynione przez wandali na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyceniono na kilkaset złotych.

W październiku wandale dokonali znacznych zniszczeń mienia w Porębie. Doszło do nich na terenie zamkniętego po sezonie letnim ośrodka MOSiRu przy ul. Zakładowej. Nieczynny budynek zachęcił sprawców do niszczenia mienia. Z powodu działania nieznanych sprawców, Urząd Miasta w Porębie musiał inaczej rozdysponować budżetowe środki. Należy bowiem naprawić wyrządzone szkody.

Akty wandalizmu nie znajdują uzasadnienia. W ich wyniku w pobliżu schodów prowadzących do budynku wyrwano z betonu barierkę, którą następnie powyginano. Usunięto w gwałtowny sposób ze swoich miejsc tabliczki i paliki. Na tym nie kończy się niszczycielki akt. Zniszczono drewniane ławki oraz poprzewracano kosze na śmieci.  Wandale jednak na tym nie poprzestali i farbą, którą prawdopodobnie zabrali ze sobą pobazgrali część ławek. Następnie do niecki basenowej wrzucili fragment ogrodzenia oraz metalową barierkę. 

Naprawienie szkód wyrządzonych przez wandali wyceniono na kilkaset złotych. Należy pamiętać, że środki na naprawę szkód musiały nagle zostać w budżecie znalezione. Zazwyczaj kosztem innych wydatków. 

Fot. UM PorębaComments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search