112

Wypadek na DW794. Zderzyły się dwa samochody

Na drodze wojewódzkiej nr 794 pomiędzy Pilicą, a Dzwonowicami ponownie doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden pas ruchu był zablokowany, więc konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego. 

W sobotę, 18 lipca, około godziny 19.30 na DW794 pomiędzy Pilicą, a Dzwonowicami zderzyły się dwa samochody osobowe: skoda i mitshubishi. Do zdarzenia doszło na łuku drogi. Rozbite pojazdy zablokowały jeden pas ruchu. Z tego powodu konieczne było wprowadzenie w tym miejscu ruchu wahadłowego. Osoby podróżujące samochodami zdołały samodzielnie opuścić rozbite pojazdy. Jedna z osób uskarżała się jednak na bóle. Została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. 

Oprócz policji i Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejscu interweniowały zastępy JRG Zawiercie, OSP Pilica i OSP Dobra. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem oraz odłączenie prądu w uszkodzonych samochodach. Po zakończeniu czynności przez policję przystąpili także do zneutralizowania płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdów na jezdnię. 

Warto dodać, że na odcinku DW794 pomiędzy Pilica, a Dzwonowicami bardzo często dochodzi do podobnych zdarzeń drogowych. Szczególnie w deszczowe dni, gdy na łuku drogi łatwiej stracić przyczepność i panowanie nad kierownicą. Na tym odcinku lepiej zdjąć "nogę z gazu" i zachować większą ostrożność.

Zdjęcia: OSP Pilica

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search