Kultura

Gierek w Zawierciu. Ekipa filmowa pojawi się m.in. w MOK

Na początku sierpnia w Zawierciu kręcone będą sceny do filmu "Gierek". W głównych rolach zobaczymy m.in. Michała Koterskiego i Małgorzatę Kożuchowską. Miasto zdradziło, w jakich miejscach będzie można zobaczyć ekipę filmową.

Wkrótce ruszają zdjęcia do filmu "Gierek", który będzie opowiadać o życiu Edwarda Gierka. W tytułowej roli zobaczymy Michała Koterskiego, który do tej roli przytył aż 15 kilogramów. W obsadzie jest także Małgorzata Kożuchowska i Rafał Zawierucha. Wiadomo już, że niektóre sceny kręcone będą w Zawierciu. Ekipa filmowa zawita do miasta w dniach 4 - 5 sierpnia. Będzie to wiązało się z pewnymi utrudnieniami w Zawierciu. Gdzie dokładnie kręcony będzie film?

Dziś możemy już nieco uchylić rąbka tajemnicy. Najbardziej odczuwalne dla mieszkańców będzie to, co wydarzy się 5 sierpnia. Do południa zdjęcia kręcone będą bowiem przy ulicach Huldczyńskiego oraz Senatorskiej i te dwa odcinki zostaną na kilka godzin wyłączone z ruchu. Tego dnia producenci filmu poproszą też Państwa, by wyjątkowo nie parkować w tych okolicach - mówi Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia. 

Ponadto, 5 sierpnia ekipę filmową będziemy mogli spotkać w wieżowcu przy ulicy Wschodniej 2 w Zawierciu. Sceny będą kręcone w godzinach popołudniowych i będą mniej uciążliwe dla mieszkańców. 

4 sierpnia film kręcony będzie na basenie w Blanowicach. Basen będzie nieczynny dla mieszkańców, a parking zamknięty. Druga lokalizacja to MOK w Zawierciu. Parking przy obiekcie również będzie nieczynny.

Fot. Pixabay

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search