Kultura

Korona Żarnowca wyróżniona podczas przeglądu w Kazimierzu nad Wisłą

Pod koniec sierpnia w Kazimierzu nad Wisłą odbył się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W wydarzeniu wzięły udział osoby z całego kraju. Powiat zawierciański reprezentował zespół Korona Żarnowca. 

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych odbywał się w dniach 29-30 sierpnia w Kazimierzu nad Wisłą. Udział w nim biorą najlepsi śpiewacy i zespoły z całego kraju. W tym roku było 24 uczestników z 14 województw. Wydarzenie ma na celu promowanie kultury ludowej i folkloru. Powiat zawierciański w tym roku reprezentowała Korona Żarnowca, którą prowadzi Alicja Werys, instruktorka z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Żarnowcu. Zespół wygrał ubiegłoroczny Przeglądu Zespołów Ludowych, Kapel i Śpiewaków w Szczekocinach. 

Korona Żarnowca osiągnęła na tym festiwalu spory sukces. Występ żarnowieckiego zespołu został doceniony przez jury i otrzymało wyróżnienie w kategorii kapel. Warto dodać, że nagrodę główną festiwalu - czyli tzw. Basztę - otrzymała Kapela Huzary z Gronia w województwie małopolskim. 

Tegoroczny festiwal był zorganizowany ze znacznie mniejszym rozmachem, niż w poprzednich latach. Powodem była oczywiście pandemia koronawirusa. Liczba uczestników wszystkich kategorii sięgała łącznie około 500 osób. 

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search