Kultura

Projekt Familoki także w Zawierciu. Uczestnicy zwiedzą osiedle robotnicze TAZ

Projekt Familoki ma zasięg wojewódzki. Przez ostatnie tygodnie zwiedzano osiedla robotnicze w Zagłębiu oraz na Górnym Śląsku. W najbliższą niedzielę (11 października) projekt zawita do Zawiercia, gdzie uczestnicy poznają historię osiedla TAZ.

Projekt "Familoki", który jest dofinansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wcześniej jego uczestnicy poznawali historie osiedli robotniczych Zagłębia i Górnego Śląska. Często także te mniej znane historie. Spacery historyczne obejmowały m.in. Nikiszowiec, osiedle Zandka oraz osiedle Bobrek. Łącznie na liście znalazło się aż 14 osiedli robotniczych z całego województwa śląskiego.

Teraz przyszła kolej na historyczny spacer w Zawierciu. Przedstawiona zostanie historia osiedla robotniczego TAZ. Spacer zaplanowano na niedzielę, 11 października. Uczestnicy spotkają się o godzinie 16 na rogu ulic Niedziałkowskiego i Kościuszki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Spacer potrwa około dwóch godzin. W związku z pandemią koronawirusa wszyscy uczestnicy wycieczki proszeni są zakrywanie ust i nosa maseczkami oraz zachowanie dwumetrowych odstępów od innych osób. 

 

Fot. Mat. pras. "Familoki"

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search