Kultura

Sukces reżyserki pochodzącej z Wierbki. Jej film może walczyć o Oscara

Monika Krupa to reżyserka pochodząca z Wierbki (gmina Pilica). Na swoje konto może dopisać ogromny sukces. Jej film krótkometrażowy "A co jeśli nic?" ma prawo ubiegać się o statuetkę Oscara. 

"A co jeśli nic?" to dokumentalny film krótkometrażowy. Jego bohaterem jest polski archeolog Andrzej Niwiński. Szuka on grobowca faraona Amenhotepa I w Egipcie. To nieco ponad 40-minutowa opowieść o człowieku, który całe swoje życie poświęcił, aby udowodnić wszystkim słuszność swoich naukowych teorii i spełnić największe marzenie swojego życia. Realizacja filmu trwała 4 lata, podczas których ekipa filmowa towarzyszyła Andrzejowi Niwińskiemu w pracy zarówno w Polsce, jak i w Egipcie. 

Reżyserką filmu jest Monika Krupa, która pochodzi z Wierbki (gmina Pilica). 31-latka jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi. Na swoim koncie ma realizację ponad 100 projektów audiowizualnych. Wśród nich są m.in. programy telewizyjne, filmy dokumentalne i seriale dla dzieci. Jest scenarzystką i producentką filmów podróżniczych. 

Jej film "A co jeśli nic?" został nagrodzony w kategorii Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy podczas Warsaw Film Festival. Co to oznacza? Film ma prawo ubiegać się o najbardziej pożądaną i prestiżową nagrodę filmową, czyli Oscara. 

- Emocje po nagrodzie na Warsaw Film Festival jeszcze całkiem nie opadły, tym bardziej, że nagroda za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny daje nam prawo do ubiegania się o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej - czytamy na fanpage'u filmu "A co jeśli nic?"

Trailer WHAT IF NOTHING? from monjka on Vimeo.

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search