Kultura

Teatr Amatorski 40+ kręci film w Szczekocinach

Na terenie gminy Szczekociny trwają zdjęcia do najnowszej produkcji Teatru Amatorskiego +40. Będzie to adaptacja jednej z czechosłowackich sztuk, która zostanie osadzona w realiach Szczekocin. Wkrótce będziemy mogli zobaczyć efekty pracy mieszkańców regionu. 

Kilka miesięcy temu Teatr Amatorski 40+ rozpoczął przygotowania do nowego spektaklu. Jego członkowie pracowali pod kierownictwem Bernadetty Nowak, instruktorki MGOKiS w Szczekocinach. Premiera spektaklu miała odbyć się wiosną tego roku. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. Pojawiły się liczne obostrzenia, które spowodowały, że wszystkie prace związane ze spektaklem i próby do niego musiały zostać wstrzymane. Teatr Amatorski 40+ nie poddał się. Zdecydowano się na lekką modyfikację planów. Grzegorz Dudała, Sławomir Sedela, Anna Wójcik i Teresa Sojko podjęli wspólnie decyzję o nakręceniu przygotowywanego przedstawienia.

-Przekwalifikowaliśmy się od kwietna. Mamy potrzebny sprzęt, akcesoria i stroje oraz dużo zapału - mówią Bernadetta Nowak i Grzegorz Dudała.

Czym będzie najnowszy spektakl Teatru Amatorskiego 40+? To adaptacja jednej z czechosłowackich sztuk teatralnych. Zostanie osadzona w realiach miasta Szczekociny. Warto dodać, że podobny zabieg zastosowano podczas przygotowania przedstawienia, „Świat według Dulskich, czyli skandal w Szczekocinach”. Wydarzenia w poprzedniej sztuce także przeniesione były w świat gminy Szczekociny. Zdjęcia kręcone są nie tylko w kilkunastu punktach miasta, ale także różnych sołectwach na terenie gminy. Efekty pracy Teatru Amatorskiego 40+ obejrzymy już wkrótce. Zapowiedzią jest jednak krótki trailer, który pojawił się już w internecie. 

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search