Kultura

Warsztaty malarstwa komputerowego w Zawierciu

Previous Next

Na 31 lipca w Zawierciu zaplanowano warsztaty z malarstwa cyfrowego. Poprowadzi je Natalia Gryc, utalentowana zawiercianka. Jej prace mogliśmy oglądać na wystawie na terenie fontanny miejskiej. 

W minioną niedzielę, 26 lipca, przy fontannie miejskiej w Zawierciu swoje prace wystawiała Natalia Gryc. Młoda zawiercianka wykorzystuje techniki komputerowe w procesie twórczym. Młoda artystka, to 17-letnia uczennica Zespołu Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. W czerwcu prezydent miasta przyznał Natalii stypendium i 3959 zł na realizację projektu „Pomoc w rozwoju artystycznym”. Tworzy sztukę wykorzystują techniki malarstwa cyfrowego, gdyż jak sama mówi znajduje w nich świetny sposób wyrazu. 

- Rysowanie jest muzyką dla oczu i wyciszeniem dla umysłu. Każdy z obrazów został wykonany techniką często niedocenianego malarstwa cyfrowego - mówi Natalia Gryc.

Dodatkowo, 31 lipca w Referacie Rewitalizacji przy ul. Marszałkowskiej 29 w Zawierciu odbędą się pokazowe warsztaty z malarstwa cyfrowego. To jednak nie wszystko. Nie tylko będziemy mieć okazję sprawdzenia swoich sił w grafice komputerowej, lecz również Natalia Gryc odpowie na pytania dotyczące tej dziedziny sztuki. Początek o godzinie 17.  Wstęp bezpłatny. 

Fot. UM Zawiercie

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search