Kultura

Weekendowy przegląd wydarzeń w powiecie zawierciańskim (14-16 sierpnia)

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego. W ten weekend (14-16 sierpnia) naprawdę nie będziemy mogli narzekać na nudę. Odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, kulinarnych i sportowych. Będą także uroczystości z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego. 

Tak intensywnego weekendu nie było od dawna. Gdy w marcu w naszym kraju wybuchła pandemia koronawirusa, błyskawicznie zniknęły wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe. Teraz coś drgnęło. Najbliższe dni będą obfitować w ciekawe wydarzenia. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i pysznego jedzenia. Mamy także propozycje dla kinomanów oraz najmłodszych mieszkańców powiatu. Sprawdźcie, co dzieje się w ten weekend (14-16 sierpnia).

Wieczór z Duchami - piątek, 14 sierpnia, godz. 21, Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

Kolejna odsłona piątkowego zwiedzania zamku z duchami. Pierwsze wejście o godz. 21.20. Kolejne odbywają się co 40 minut. Wcześniej należy zakupić bilet na nocne zwiedzanie zamku. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej. Koszt biletu to 35 złotych. Liczba miejsc ograniczona. 

Wieczór z Duchami - szczegóły

Noc Perseidów - piątek, 14 sierpnia, godz. 21, Góra Birów w Podzamczu

Perseidy będziemy mogli podziwiać z Góry Birów w Podzamczu. To jeden z najlepszych punktów obserwacyjnych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Goście proszeni są o zabranie koców. Wstęp płatny. Bilet kosztuje 25 złotych. W cenie biletu otrzymamy lemoniada Mr Lemo z Browaru na Jurze. Spotkanie poprowadzi Damian Jabłeka z Planetarium Śląskiego. Start o godz. 21. 

Noc Perseidów - szczegóły

Zabawa taneczna w Czarcim Młynie - piątek, 14 sierpnia, godz. 19, karczma Czarci Młyn w Zawierciu

Zabawa taneczna odbędzie się tradycyjnie w plenerze. Rozpocznie się o godzinie 19 w karczmie Czarci Młyn w Zawierciu. Możliwe są rezerwacje, a wstęp jest płatny. W związku z pandemią koronawirusa trzeba pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. 

Zabawa taneczna - szczegóły

Żarciowozy - 14-16 sierpnia, stadion Trzech Koron Żarnowiec

Już w ten weekend do Żarnowca przyjadą Żarciowozy, czyli popularne foodtrucki. Na Stadionie Trzech Koron Żarnowiec będzie można skosztować kuchnię z całego świata oraz czeskie piwo. Będą również konkursy, muzyka oraz wesołe miasteczko dla najmłodszych. Wstęp bezpłatny. 

Żarciowozy w Żarnowcu

Kino plenerowe - 14-16 sierpnia, hotel Poziom 511 w Podzamczu

Tradycyjnie w hotelu Poziom 511 w Podzamczu czekają na nas wieczorne seanse kina plenerowego. Początek o godz. 21. Wstęp jest bezpłatny, a na polanie - zgodnie z wytycznymi sanepidu - może znaleźć się nawet 150 osób. 14 sierpnia obejrzymy "Wieczór w blasku księżyca". Na sobotę (15.08.) zaplanowano seans "Wesele w Sorento". W niedzielę (16.08.) wieczorem obejrzymy "Dwa dni w Nowym Jorku". 

Kino plenerowe w Poziom 511 - więcej informacji

Zabawa taneczna Summer Saturday - sobota, 15 sierpnia, karczma Czarci Młyn w Zawierciu

Zabawa taneczna  Summer Saturday w Czarcim Młynie zaczyna się o godz.19. Poprowadzi ją DJ. Kejwka.  Ilość miejsc ograniczona, a wstęp jest płatny. Rezerwacja  miejsc jest możliwa pod numerem telefonu: 504 073 044. 

Zabawa taneczna - szczegóły

Urodziny pizzerii LAS - 15-16 sierpnia, pizzeria LAS w Zawierciu

Pizzeria LAS w Zawierciu świętuje 3. urodziny i z tej okazji przygotowała mnóstwo atrakcji. W sobotę (15.08.) w godz. 12-18 odbywać będzie się gra miejska dla całych rodzin. O 13 odbędą się warsztaty szycia eko-misiów, a na 14 zaplanowano warsztaty segregacji śmieci. O godzinie 15 rozpocznie się nauka tenisa, a dwie godziny później warsztaty jogi. Od godz. 18 będziemy mogli wysłuchać muzyki Matthew Ka. Na niedzielę  (16.08.) zaplanowano natomiast animacje dla dzieci (godz. 14), zajęcia dla dzieci z Fabryką Handballu (godz. 15) i muzykę na żywo z Julianną Frącisz (godz. 17). 

Wstęp bezpłatny, ale konieczne są wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia należy wysyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można także zapisać się dzwoniąc na numer 575 123 730. 

Urodziny pizzerii LAS - rozkład jazdy 

Święto Wojska Polskiego - sobota, 15 sierpnia, Zawiercie

Na sobotę zaplanowano uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. Rozpoczną się o godz. 8.30, gdy ulicami Zawiercia przejedzie Jurajsk Szwadron Kawalerii im. Jana III Sobieskiego. Zaplanowano także złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości oraz pokłon Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. O godz. 9.30 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na placu T. Stosika w Zawierciu. O 10.30 zaplanowano mszę świętą w intencji Ojczyzny w bazylice mniejszej. O 12 rozpocznie się Piknik Militarny na stadionie OSiR. Czekają na nas pokazy, stoiska historyczne oraz grochówka. 

Święto Wojska Polskiego w Zawierciu - szczegóły   

Święto Wojska Polskiego - sobota, 15 sierpnia, godz. 11, kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu

W sobotę, 15 sierpnia, o godz. 11 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie zaplanowano pochód mieszkańców z flagą oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem na cmentarzu. 

Święto Wojska Polskiego w Ogrodzieńcu - szczegóły

Pokazy rycerskie - sobota, 15 sierpnia, Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

W sobotę (15.08.) Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu przygotował wiele atrakcji dla miłośników walk rycerskich. W godz. 12-17 obejrzymy Obozowisko Rycerskie. To pokazy artylerii, pokazy walk rycerskich, strzelanie z łuku, walka na miecze sportowe, rzut kolczugą oraz pokazy uzbrojenia. W godzinach 12-15 zaplanowano Atelier Zamkowej Krawcowej. To natomiast prelekcja na temat historii ubioru oraz przebieralnia dla zwiedzających. Będziemy mieć także możliwość nieodpłatnego wykonania zdjęć w strojach z epoki. Wszystkie atrakcje są w cenie biletu wstępu na zamek. Bilet ulgowy kosztuje 10 złotych. Za bilet normalny zapłacimy 17 złotych.

Obozowisko Rycerskie i Atelier Zamkowej Krawcowej - więcej informacji

100. Rocznica Bitwy Warszawskiej w Pilicy - niedziela, 16 sierpnia, godz. 11.30, rynek w Pilicy 

Uroczystości związane z rocznicą Bitwy Warszawskiej odbędą się także w Pilicy. Zaplanowano je na niedzielę, 16 sierpnia. Rozpoczną się o godzinie 11.30 na rynku w Pilicy.  Następnie o godzinie 12 w Kolegiacie pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, żołnierzy i uczestników wojny polsko-bolszewickiej. Po mszy na pilickim rynku odbędzie się prezentacja grupy rekonstrukcyjnej V Batalionu Strzelców Olkuskich, którzy odtworzą sylwetki żołnierzy polskich walczących w 1920 roku. Po prezentacji grupy rekonstrukcyjnej Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dzwono-Sierbowic wykona okolicznościowy koncert. Na zakończenie dla uczestników przewidziano poczęstunek, którym będzie tradycyjna wojskowa grochówka.   

100. rocznica Bitwy Warszawskiej w Pilicy - szczegóły

Kolorowa zabawa nad stawem - niedziela, 16 sierpnia, godz. 15, Miejscówka nad Stawem w Pilicy

Na niedzielne popołudnie Miejscówka nad Stawem przygotowała kolorową zabawę. Start o godz. 15. Na wszystkich uczestników czekać będzie szereg atrakcji m.in. kolorowe animacje dla najmłodszych, wielkie bańki mydlane, wyrzut kolorowych proszków co 30 minut. O 18 wystąpi Chillout, a o 18.30 rozpocznie się koncert zespołu Menelaos. Na 19 zaplanowano koncert Nowatora. Będzie także strefa gastronomiczna oraz dmuchańce dla dzieci. Wstęp bezpłatny.

Kolorowa impreza w Pilicy - szczegóły

Strefa Domowej Wyprzedaży - niedziela, 16 sierpnia, godz. 10.30, parking MOK Zawiercie

Strefa Domowej Wyprzedaży w Zawierciu odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są w dniu wydarzenia w godzinach 9-10. Samo wydarzenie odbywać będzie się od 10 do 13. W przypadku złej pogody wyprzedaż jest odwołana. Strefa Domowej Wyprzedaży to wyprzedaż typu car boot sale. 

Strefa Domowej Wyprzedaży - szczegóły

Aktywne Zawiercie - niedziela, 16 sierpnia, godz. 10, park miejski im. A. Mickiewicza w Zawierciu

Kolejna odsłona projektu Aktywne Zawiercie. Tym razem w parku miejskim im. Adama Mickiewicza odbędą się ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki. Zajęcia poprowadzi Agata Kaczmarek. W przypadku złej pogody zostaną przeniesione do siłowni Interfit.

Obozowisko Rycerskie - niedziela, 16 sierpnia, godz. 13, Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

Obozowisko Rycerskie odbywać będzie się od 13 do 16. W programie m.in. pokazy artylerii, pokazy walk rycerskich, strzelanie z łuku, walka na miecze sportowe, rzut kolczugą oraz pokazy uzbrojenia. Od 16 do 18 zaplanowano pokazy konne osadzone w realiach XVII wieku. Wszystkie atrakcje w cenie biletu wstępu na Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu. Bilet ulgowy kosztuje 10 złotych. Za bilet normalny zapłacimy 17 złotych.       

Pokazy na Zamku Ogrodzieniec - szczegóły

Seanse w kinie - 14-16 sierpnia, MOK Zawiercie

Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu w ten weekend proponuje wiele filmów do wyboru.Znajdzie się coś dla dużych jak i mniejszych sympatyków kina.Seanse są wyświetlane w tych samych godzinach przez cały weekend.

  • godz.11 - “Turu - w pogoni za sławą” 
  • godz.16 - “Sam Sam"
  • godz.18 - “Naprzód"
  • godz.20 - “Włoskie wakacje”       

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search