Kultura

Weekendowy przegląd wydarzeń w powiecie zawierciańskim (2-4 października)

W ten weekend, pomimo nieprzychylnej pogody w ostatnich dniach, sobota i niedziela zapowiada się słonecznie. To dobra wiadomość dla tych, którzy planują spędzić wolne dni na świeżym powietrzu. Tym razem w weekendowe dni w powiecie zawierciańskim znajdą się atrakcje zarówno dla miłośników aktywnego spędzania czasu, jak i rodzin oraz sympatyków kina. Zobaczcie co czeka na nas w ten weekend.

Seanse filmowe - 02-04 październik, MOK w Zawierciu

W ten weekend kino w MOK-u wyświetla dwa filmy: “Trolle 2” oraz “Jak najdalej stąd”.  Pierwszy z filmów będzie do zobaczenia w piątek o godz. 16 i 18.  W sobotę i niedzielę seanse zaplanowano na godz.11, 16 i 18. Film “Jak najdalej stąd” będzie można obejrzeć przez cały weekend o godzinie 20. Bilety do kupienia w kasie lub na stronie internetowej www.mok.pl

"Podróżować każdy może" - piątek, 2 października, godz. 18, MOK MBP Poręba

W piątek w sali konferencyjnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbędzie się spotkanie dotyczące podróży i turystyki. Drugiego października Pan Mariusz Sossna wprowadzi wszystkich gości w fantastyczny świat turystyki górskiej w Alpach. Organizatorzy zadbają o miłą atmosferę zapewniając dobrą kawę i ciastko. Uczestnictwo w programie bezpłatne. Więcej informacji na facebooku.

Od malucha do seniora - piątek, 2 października, godz. 16, plac przy budynku Remizy OSP Mokrus

W piątek na placu przy budynku Remizy OSP Mokrus dla mniejszych i większych czekać będzie nie lada gratka. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach muzycznych oraz plastycznych. Będą mogli także posłuchać występu Orkiestry Dętej OSP Giebło. Gościom umilać czas będzie lokalny zespół muzyczny. Udział w wydarzeniu bezpłatny.  W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie przeniesione zostaną do budynku remizy.

Karaoke u Chłopaków - piątek, 2 października, godz. 20, Restauracja u Chłopaków, Myszków

W “Restauracji u Chłopaków” 2 października odbędzie się wspólne i solowe śpiewanie w przytulnej atmosferze. Udział w karaoke jest bezpłatny. Organizatorzy przypominają,że jeśli nie będzie na liście utworów wybranej piosenki, postarają się oni ją znaleźć.

2 Zawody MTB RDNR Ogrodzieniec - Granice Wytrzymałości - sobota, 3 października godz. 12, Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Krępa w Ogrodzieńcu

Już 3 października druga edycja zawodów organizowanych przez RDNR Ogrodzieniec. Tym razem to prawdziwa próba wytrzymałości, prawie 6 km podjazdów, mega szybkie zjazdy. Trasa o długości 11,5 km okrążona zostanie dwukrotnie. Cały dochód z zawodów zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Niny Kudeli. W tym dniu podczas zawodów odbędzie się również Piknik Charytatywny dla Niny, gdzie przewidziano mnóstwo atrakcji oraz licytacje. Wpisowe w dniu zawodów kosztuje 35 złotych

Dzień ziemniaka - sobota, 3 października, godz. 16, plac przy budynku remizy OSP Kiełkowice

Będzie można zobaczyć pokaz sztuki kulinariów pod tytułem “Ziemniaki w naszej kuchni” oraz występ zespołu muzycznego. Dzień ziemniaka obfitował będzie w szereg atrakcji takich jak m.in.: warsztaty taneczne oraz plastyczne, pokaz sprzętu strażackiego czy kulturalne konkursy z nagrodami.
Wydarzenie jest bezpłatne.


Spotkanie przy planszówkach - niedziela, 4 października, godz. 13, Galeria Stara Łaźnia w Zawierciu

Galeria Stara Łaźnia przy bazylice zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie przy planszówkach. Odbędzie się ono w najbliższą niedzielę i będzie trwało w godzinach 13-17. Wstęp bezpłatny.

Uroczyste odsłonięcie Tablicy, poświęconej niepodległościowemu ruchowi robotniczemu - niedziela, 4 października, godz. 15, Zawiercie

4 października o godzinie 15 przed Urzędem Skarbowym w Zawierciu odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej pokolenia Zawiercian i Mieszkańców Powiatu Zawierciańskiego walczących o niepodległość Ojczyzny. Po części oficjalnej przed MOK w Zawierciu odbędzie się piknik na którym zobaczymy występ Stowarzyszenia Skauting Katolicki “Azymut” oraz Trio Retro. Będzie także wystawa “Przemilczane historie na znaczkach Poczty Podziemnej” , prezentacja aut zabytkowych oraz piknikowe kiełbaski z grilla. Uczestnictwo bezpłatne.

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search