Kultura

Weekendowy przegląd wydarzeń w powiecie zawierciańskim

Czwartek to dzień, w którym powoli odliczamy godziny do weekendu. Planujemy także w jaki sposób spędzimy wolny czas. Oto kilka propozycji wydarzeń, które w dniach 31 lipca - 2 sierpnia odbędą się w naszym regionie.

W najbliższy piątek (31 lipca) wielu mieszkańców powiatu zawierciańskiego rozpocznie upragniony weekend. Wybór sposobu spędzenia wolnego czasu to jednak nie taka łatwa sprawa. Można wykorzystać ładną pogodę i wybrać się nad wodę lub urządzić grilla. Można także wybrać się na imprezy plenerowe w powiecie zawierciańskim. Z powodu pandemii koronawirusa jest ich mniej, niż normalnie o tej porze roku. Mamy jednak kilka propozycji. 

Wieczór z Duchami - 31 lipca, godz. 21.20, Zamek Ogrodzieniec

Kolejny piątek z duchami na Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. Pierwsze wejście o godzinie 21.20. Kolejne odbywają się co 40 minut. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zakupionych biletów. Wstęp płatny. 

Wieczór z Duchami - szczegóły

Pokazy na zamku - 1 sierpnia, godz. 12, Zamek Ogrodzieniec

W sobotę w cenie biletu 5 godzin mega atrakcji. O 12.00 zaczynają się pokazy artyleryjskie, następnie w programie pokaz uzbrojenia oraz strzelanie z łuku. Co godzinę w różnych miejscach na Zamku Ogrodzieniec będzie można zobaczyć niesamowite rycerskie pojedynki. 

Więcej o Zamku Ogrodzieniec.

Pokazy na zamku - 2 sierpnia, godz. 13, Zamek Ogrodzieniec

W niedzielę, 2 sierpnia, od 13 do 16 zaplanowano pokazy walk rycerskich oraz wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wśród nich znalazły się rzut kolczugą, rzut włócznią oraz maczanie łba w bali. Przez cały dzień, będzie można w cenie biletu skorzystać ze zwiedzania z przewodnikiem. 

Bilety dostępne na stronie zamku

Seanse filmowe - 31 lipca - 2 sierpnia,  MOK Zawiercie

Wszystkich sympatyków kina zapraszamy na weekendowe seanse. W tym tygodniu MOK Zawiercie proponuje następujący repertuar:                                              

-  31 lipca, godz. 15 i 17.30 - „Scooby Doo” 

-  31 lipca, godz. 20 - „Polowanie” 

- 1 sierpnia, godz. 15 - „Scooby Doo”

Bilety do kupienia na stronie MOK Zawiercie

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego - 1 sierpnia, godz. 17, plac Teodora Stosika w Zawierciu

W najbliższy weekend przypada 76 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody odbędą się w sobotę, 1 sierpnia o godz. 17 na Placu Teodora Stosika. Organizatorem uroczystości jest Zawierciańska Inicjatywa Narodowa. Wstęp bezpłatny.

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

Zajęcia jogi - 2 sierpnia, godz. 10, park miejski im. A. Mickiewicza w Zawierciu

W ramach projektu Aktywne Zawiercie o godz.10 odbędą się zajęcia jogi pod kierownictwem Marty Antonik. Warsztaty odbędą się w parku miejskim im. A. Mickiewicza w Zawierciu. W przypadku deszczu organizatorzy zapraszają do siłowni Interfit. Wstęp bezpłatny. 

Bezpłatne warsztaty jogi

Summer Friday - 31 lipca, godz. 19, Karczma Czarci Młyn w Zawierciu

Karczma Czarci Młyn zaprasza na zabawę taneczna w plenerze przy muzyce Dj Luk Ace. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp na wydarzenie jest płatny.

Więcej o wydarzeniu.

Zabawa taneczna - 1 sierpnia, godz. 19, Karczma Czarci Młyn w Zawierciu

W karczmie Czarci Młyn w Zawierciu odbędzie się zabawa taneczna na otwartej przestrzeni. Wstęp płatny. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej o wydarzeniu

Wakacyjne Granie - 2 sierpnia, godz. 17, park miejski im. A. Mickiewicza w Zawierciu. 

Przed nami kolejny koncert z serii „Wakacyjne granie”. Tym razem o godzinie 17 w parku miejskim im. A. Mickiewicza w Zawierciu odbędzie się koncert Jazzowy “Emotion trio”. Wstęp bezpłatny. 

Wakacyjne Granie - koncerty w parku miejskim

Rowerowa Gra Miejska - 1 sierpnia, godz. 10, ul. Kościuszki 3 w Łazach

 Z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Gmina Łazy organizuje Rowerową Grę Miejską. Gra polega na rozwiązywaniu zadań w punktach kontrolnych, prawidłowym odgadnięciu najważniejszej zagadki i zebraniu jak największej liczby punktów. Trasa zawiera 5 punktów kontrolnych położonych na trasie Łazy-Hutki-Kanki. Długość trasy to około 10 km. Start godz. 10. Udział w wydarzeniu jest płatny.

Rowerowa Gra Miejska - szczegóły

Muzyczne odmrożenie - 2 sierpnia, godz. 18.30, kroczyckie Krupówki

Dom Kultury w Kroczycach zaprasza 2 sierpnia o godz. 18.30 na “Muzyczne odmrożenie”. Koncert odbędzie się z udziałem gminnej Orkiestry Dętej pod dyrygenturą Tomasza Zawadzkiego na kroczyckich Krupówkach. Wstęp bezpłatny. 

Muzyczne Odmrożenie w Kroczycach - szczegóły

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search