Porady

Rusza Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach

Ośrodek to miejsce, które powstało dla osób z zagranicy, które zdecydowały się przyjechać do województwa śląskiego w celach zawodowych lub na studia. Cudzoziemcy często napotykają przeszkody spowodowane barierą językową lub kulturową. W takich sytuacjach Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców oferuje bezpłatne wsparcie oraz pomoc specjalistów.

W Ośrodku Wsparcia Cudzoziemców na wsparcie naszych konsultantów i specjalistów mogą liczyć osoby, u których pojawiły się problemy z adaptacją lub biurokracją. Konsultanci posługują się językiem rosyjskim oraz angielskim i to oni są pierwszą linią kontaktu z cudzoziemcami. Odpowiedzą na pytania, pomogą tłumaczyć dokumenty zapiszą na szkolenia i w razie potrzeby skierują do specjalisty.

Ośrodek oferuje specjalistyczną pomoc. Cudzoziemcy otrzymają pomoc prawną w zakresie legalizacji pobytu czy prawa pracy. Dowiedzą się również jak tworzyć, kompletować i składać oficjalne dokumenty. W przypadku problemów z dyskryminacją, ksenofobią, czy adaptacją i doświadczeniem szoku kulturowego cudzoziemcy mogą liczyć na porady psychologiczne i wsparcie psychologa. Studenci również otrzymają pomoc - mentora. Ułatwi im to proces integracyjny z innymi studentami oraz pokaże, jakie możliwości mają studenci na Śląsku.Oprócz specjalistycznego wsparcia w Ośrodku będą organizowane szkolenia o różnych tematykach, w tym szkolenia adaptacyjne.

Z konsultantami można skontaktować się za pośrednictwem telefonu, e-maila, formularza kontaktowego na stronie internetowej, a kiedy tylko sytuacja pozwoli będzie również możliwość spotkać się z nimi osobiście w siedzibie Ośrodka Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach.

Więcej informacji znajdziemy na stronie Ośrodka Wsparcia Cudzoziemców lub na stronie na Facebooku.

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search