Powiat

Budynek starej poczty w Kromołowie nadal stoi pusty. Co miasto zamierza z tym zrobić?

Budynek dawnej poczty w Zawierciu-Kromołowie od wielu lat stoi pusty i niszczeje. Kromołowianie chcieliby, aby został w jakiś sposób zagospodarowany przez miasto. Zawiercie ma wobec niego inne plany. 

Przy ulicy Rynek w Zawierciu-Kromołowie znajduje się dawny budynek poczty i posterunku policji. Do końca 2002 roku funkcjonował w nim Urząd Pocztowy nr 8. Ze względu na fakt, że przynosił straty został zlikwidowany. Obecnie właścicielem budynku jest miasto Zawiercie. Aby uchronić obiekt przed zniszczeniem wykonano remont dachu.

- Urząd Miejski w Zawierciu już dwa razy wystawiał ten budynek na sprzedaż. Budynek starej poczty był już wtedy po remoncie dachu. Nie było jednak zainteresowanych. Było to jeszcze za kadencji prezydenta Witolda Grima - mówi Mariusz Golenia, radny miejski reprezentujący dzielnicę Kromołów.

Dodaje przy tym, że mieszkańcy najstarszej dzielnicy Zawiercia chcieliby urządzić w budynku izbę pamięci Kromołowa. Swoje miejsce znalazłyby tam m.in. stare urządzenia rolnicze, tkackie oraz szewskie. 

Co z budynkiem starej poczty w Kromołowie zamierza zrobić Zawiercie? Według Moniki Polak - Pałęga z Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Zawierciu, miasto przygotowuje obecnie wycenę nieruchomości. Następnie rozpocznie się procedura sprzedaży budynku. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć w jaki sposób zostanie zagospodarowana stara poczta. 

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search