Powiat

Koncert Zarażeni Dobrem. Wyróżnienia także dla medyków ze szpitala w Zawierciu

Previous Next

W Operze Śląskiej w Bytomiu odbył się wyjątkowy koncert, który był podziękowaniem dla medyków za codzienną walkę z pandemią koronawirusa. Podczas wydarzenia przyznano także odznaczenia dla zasłużonych pracowników ochrony zdrowia. Kilka z nich trafiło do medyków ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 

Koncert „Zarażeni dobrem – artyści i lekarze w podziękowaniu pracownikom ochrony zdrowia” odbył się w Operze Śląskiej w Bytomiu. Jego inicjatorami była Śląska Izba Lekarska i artyści Opery Śląskiej. W ten sposób chciano podziękować medykom za ich pracę podczas pandemii koronawirusa. 

- Dziękuję wszystkim nagrodzonym za postawę i oddanie w tym trudnym czasie. Udało nam się wynegocjować z Komisją Europejską przesunięcie znacznych środków na wsparcie służby zdrowia. Współpracujemy również bardzo dobrze ze stroną rządową, dzięki tym wszystkim działaniom prawie ćwierć miliarda złotych trafiło do śląskich szpitali. Jestem pewien, że kiedy uda się wygrać z pandemią, nasze placówki będą jednymi z najlepiej wyposażonych z tej części Europy - mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Koncert w Operze Śląskiej był jednocześnie okazją do wręczenia medykom wyróżnień za ich walkę o nasze zdrowie. Szczególnie w czasach pandemii koronawirusa, gdy w trosce o pacjentów narażali wielokrotnie swoje bezpieczeństwo. Lista wyróżnionych była naprawdę długa, a znaleźli się na niej także lekarze i pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 

Odznakę honorową "Za zasługi dla ochrony zdrowia" otrzymali: Iwona Cieśla (pielęgniarka), Jacek Gąsior (lekarz), Ewa Luksa (lekarz), Ewa Niepsuj (pielęgniarka) oraz Mariola Zamora (pielęgniarka). Odznakę otrzymywano za wsparci i wyjątkowe zaangażowanie w walce z koronawirusem. 

Fot. Karol Fatyga

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search