Powiat

Niecodzienna rola ratowników z Parku Wodnego Jura

Obecnie wiele branż nie może prowadzić działalności. Winien jest oczywiście koronawirus. Dlatego zamknięto m.in. Park Wodny w Łazach. Czterech zatrudnionych ratowników postanowiono wykorzystać w inny sposób.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łazach nawiązał współpracę z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Zawierciu. W jej efekcie pracownicy Parku Wodnego JURA w Łazach będą wspierać Stację w czynnościach administracyjnych. Co to znaczy? Rolą ratowników z Łaz będzie kontakt telefoniczny z osobami przebywającymi na kwarantannie lub izolacji domowej. 

Warto podkreślić, że nawiązanie współpracy i wykorzystanie nieużywanych zasobów pracowniczych odbyło się z inicjatywy Macieja Kaczyńskiego, burmistrza Łaz. Po rozmowach w Urzędzie Miejskim w Łazach postanowiono wykorzystać ratowniczy potencjał pracowników w inny sposób. Czterech pracowników Parku Wodnego Jura z Łaz zostało oddelegowanych do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu.

Ratownicy zaangażowani do wypełniania nowych obowiązków - a dodajmy, że jest to znacznie różniąca się praca od do tej pory wykonywanej - musieli odbyć szkolenie w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu. Miało ono miejsce w poniedziałek, 9 listopada. Szkolenie miało za zadanie odpowiednio przygotować ich do nadchodzących zadań.

Fot. UG Łazy

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search