Powiat

Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza 2.0. Zostań ambasadorem projektu

Klaster Innowacji Społecznych rozpoczyna w powiecie zawierciańskim realizację projektu “Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza 2.0”. To właśnie Ty możesz zostać jego ambasadorem w swoim mieście. Zyskasz nie tylko nowe doświadczenie, ale również możliwość współpracy z Klastrem przy innych projektach.

Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza 2.0 ma na celu promowanie wiedzy na temat tej formy demokracji bezpośredniej w 66 miastach w całej Polsce. Zadaniem projektu jest umożliwienie mieszkańcom łatwiejszego przygotowania obywatelskich projektów uchwał.

Co wydarzy się w projekcie? Na samym początku każdy uczestnik zostanie przeszkolony z zakresu prowadzenia kampanii społecznej, form partycypacji społecznej, a w szczególności z zakresu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Następnie uczestnicy zaplanują i przeprowadzą wydarzenie, na którym przedstawią najważniejsze kwestie związane z procedurą obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, zachęcając do aktywności obywatelskiej mieszkańców. Lokalni liderzy będą także wspomagać pomysłodawców w przygotowaniu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w swoim mieście.

W ramach projektu powstał portal informujący o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej. Portal ten jest skutecznym narzędziem pomagającym przygotować obywatelskie projekty uchwał. Znajdują się na nim wszystkie niezbędne dokumenty, które każdy mieszkaniec będzie mógł wykorzystać przy procedurze związanej z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą.

Portal Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej 2.0.

Wzięcie udziału w projekcie przynosi wiele korzyści, takich jak:

  • mamy możliwość poznania ludzi z całej Polski;

  • uczymy się tworzyć prawo lokalne;

  • poznanie bliżej mieszkańców swojego miasta;

  • większy wpływ na proces decyzyjny samorządu;

  • możliwość zmiany swojego najbliższego otoczenia

Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w projekcie, możesz się skontaktować mailowo z koordynatorem projektu Dylanem Błażejowskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Pamiętaj, że i Ty możesz zostać lokalnym ambasadorem Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej 2.0!

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search