Powiat

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Zawierciu

Previous Next

Na budynku Urzędu Skarbowego w Zawierciu pojawiła się tablica upamiętniająca pokolenia mieszkańców Zawiercia i powiatu zawierciańskiego, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny. Jej uroczyste odsłonięcie połączone było z piknikiem dla mieszkańców. 

W niedzielę, 4 października, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej pokolenia mieszkańców Zawiercia i powiatu zawierciańskiego, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny. Na tablicy wymieniony jest także Aleksander Masłoński, nestor ruchu socjalistycznego Zawiercia i Zagłębia. Jednocześnie jest upamiętnieniem 130-lecia Socjalistycznego Ruchu Niepodległościowego na Ziemi Zawierciańskiej oraz 40-lecia powstania NSZZ Solidarność i NSZZ RI Solidarność. 

Podczas uroczystości przedstawiono historię zawiercian walczących o niepodległość Polski. Złożono także symboliczne wiązanki kwiatów. Po uroczystości odbył się natomiast piknik dla mieszkańców przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Mogliśmy obejrzeć wystawę "Przemilczane historie na znaczkach Poczty Podziemnej” oraz samochody członków grupy "Zawierciańskie Klasyki Nocą". Był także koncert grupy Trio Retro.

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search