Powiat

Ostatnie przygotowania do otwarcia żłobka Jurajskie Maluszki w Ogrodzieńcu

Previous Next

Już od 19 października mieszkańcy gminy Ogrodzieniec będą mogli korzystać z nowego żłobka Jurajskie Maluszki. Znajdować będzie się w budynku po dawnym gimnazjum na osiedlu Cementownia. Na razie uczęszczać do niego może 27 dzieci. 

Temat gminnego żłobka w Ogrodzieńcu pojawił się po raz pierwszy pod koniec 2018 roku, kiedy miasto zwróciło się do mieszkańców z pytaniem, czy są za powstaniem takiej instytucji. Niecałe dwa lata później żłobek „Jurajskie Maluszki”, dzięki wsparciu z rządowego programu „Maluch +”, rozpocznie swoją działalność. Otwarcie zaplanowano w poniedziałek, 19 października. Żłobek mieścił się będzie przy ulicy Elizy Orzeszkowej 13 w Ogrodzieńcu-Cementowni (budynek dawnego gimnazjum - przyp. red.).

Do „Jurajskich Maluszków” uczęszczać będzie mogło 27 dzieci w wieku do 3 roku życia. Przyjęte zostały wszystkie dzieci z rekrutacji z terenu gminy Ogrodzieniec. Już teraz napływają dodatkowe wnioski. W związku z tym gmina będzie ubiegać się o utworzenie kolejnych miejsc. Na chwilę obecną utworzono dla dzieci jedną grupę. Kadrę żłobka zasilają cztery opiekunki z wyższym wykształceniem pedagogicznym oraz doświadczeniem w pracy z dziećmi.

- Największym bogactwem każdej gminy są ludzie, a moim obowiązkiem jako włodarza gminy Ogrodzieniec jest stworzenie najlepszych warunków do życia każdej grupy wiekowej. – mówi Anna Pilarczyk, burmistrz Ogrodzieńca - Najbliższy poniedziałek to długo oczekiwany dzień, historyczny, ponieważ takiej inwestycji z myślą o rodzicach i najmłodszych mieszkańcach nasza gmina jeszcze nie miała - dodała.

Otwarcie żłobka przypadło na czas pandemii koronawirusa, co może powodować pewne obawy o bezpieczeństwo najmłodszych oraz ich opiekunów. Burmistrz zapewnia, że nowa placówka będzie dostosowana do wszystkich procedur wymaganych przez GIS i Ministerstwo Zdrowia.

- Każda prowadzona działalność jakiejkolwiek instytucji w czasach epidemii budzi niepokój. Mogę tylko zapewnić, że zrobimy wszystko co w naszej mocy , aby zapewnić bezpieczne warunki zarówno dla maluszków jak i opiekunów. Nadmieniam, iż decyzje podejmą rodzice, czy w czasie epidemii ich dzieci będą uczęszczać do żłobka. Dostosowujemy się do wszelkich procedur wymaganych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwo Zdrowia. Nie będę opisywać wymaganej dezynfekcji pomieszczeń, zabawek czy środkach ochrony osobistej, gdyż jest to oczywiste. Ponadto opracowaliśmy własne wewnętrzne procedury wzorując się ogólnopolskich wytycznych - tłumaczy Anna Pilarczyk.

Placówka w Ogrodzieńcu-Cementowni będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6-16. Opłata stała za pobyt dziecka w żłobku to 300 złotych miesięcznie. Do tego dochodzi dzienna stawka żywieniowa w wysokości 8 złotych.

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search