Powiat

Remont wiaduktu na DK78 w Zawierciu bez opóźnień. Potrwa do końca listopada

Previous Next

Remont wiaduktu na drodze krajowej nr 78 w Zawierciu przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie wykonywana jest najtrudniejsza część inwestycji, czyli remont płyty wiaduktu na części jezdni. Prace mają potrwać do 30 listopada tego roku.

Remont wiaduktu na DK78 w Zawierciu to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w powiecie zawierciańskim. Obiekt od wielu lat czekał na przeprowadzenie gruntownego remontu. Koszt inwestycji to 7,35 miliona złotych. Inwestycji nie opóźniła pandemia koronawirusa. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

- Jesteśmy na etapie remontu spodu konstrukcji (filary, słupy, spód płyty w tym przęsło nad torami PKP) na poziomie 60-70 proc. Jeżeli chodzi o "górę obiektu", to wykonano remont płyty, wymianę izolacji i nawierzchni na 3/5 szerokości jezdni. Teraz realizujemy najtrudniejszy element remontu płyty, czyli na jej pozostałej części jezdni. Prace te potrwają jeszcze kilka tygodni. Następnie wykonywane będą kapy chodnikowe i montaż ekranów ochronnych - tłumaczy Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Jednocześnie Marek Prusak poinformował, że prace zostaną zakończone w terminie. Wykonawca ma na to czas do 30 listopada tego roku. 

Remont wiaduktu na DK78 w Zawierciu. Jakie prace wykonywano?

Prace rozpoczęły się w styczniu tego roku, a na początku wykonywano piaskowanie i czyszczenie spodu płyty i oczepów podpór. Następnie przystąpiono do poważniejszych prac. W zakres prac remontu obiektu wchodziła wymiana elementów wyposażenia, naprawa płyty oraz wymiana izolacji i nawierzchni. Prace prowadzone są także nad torami magistralnej linii PKP. Całość remontu zakończy się montażem nowych elementów wyposażenia obiektu, odtworzeniem nawierzchni jezdni na dojazdach, przycinką drzew zlokalizowanych w pasie drogowym, ustawieniem oznakowania pionowego oraz malowaniem znaków poziomych.

 

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search