Powiat

Sesja rady miejskiej w Zawierciu. Co dalej z lokalem Bocianówka?

Sprawa lokalu Bocianówka w parku miejskim im. A. Mickiewicza w Zawierciu przez cały wrzesień budziła ogromne kontrowersje wśród mieszkańców. Do tematu powrócono także podczas wrześniowej sesji rady miejskiej.

Temat lokalu Bocianówka w parku miejskim im. A. Mickiewicza w Zawierciu zdominowała początek września. Przypomnijmy. Z dnia na dzień została wypowiedziana umowa najmu osobom, które prowadziły ten lokal przez ponad 30 lat. Wzbudziło to spore kontrowersje. Znaczna część mieszkańców stanęła w obronie dotychczasowych najemców. Pojawiła się nawet petycja przeciwko zmianie najemców lokalu. Rada miejska zwołała natomiast nadzwyczajną sesję rady miejskiej w tej sprawie.

Sprawa lokalu Bocianówka w Zawierciu powróciła podczas wrześniowej sesji rady miejskiej w Zawierciu. W punkcie dotyczącym sprawozdania z działalności prezydenta miasta z okresu pomiędzy sesjami temat poruszyła Beata Chawuła, przewodnicząca rady miejskiej. Podkreśliła także, że przykro jej, że prezydent nie uczestniczył w sesji nadzwyczajnej w tej sprawie. 

- Przedsiębiorca dzierżawiący Bocianówkę przesłał propozycję zmian, które chce wykonać. Teraz zamierzamy to przeanalizować i dopiero wtedy skontaktujemy się z najemcami. Te działania mają zostać podjęte przed upływem okresu wypowiedzenia - mówił Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia. 

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search