Powiat

Ulica Podmiejska w Zawierciu potrzebuje remontu. Czy miasto planuje taką inwestycję?

Previous Next

Co z remontem ulicy Podmiejskiej w Zawierciu? To pytanie od kilku lat zadają mieszkańcy miasta oraz kierowcy odwiedzający stolicę powiatu zawierciańskiego. Okazuje się, że na razie nie wiadomo, kiedy mogą ruszyć prace. Władze miasta zamierzają dopiero wykonać dokumentację projektową. 

Ulica Podmiejska stanowi alternatywę dla zakorkowanej DK78. Kierowcy często omijają część "krajówki" i na rondzie skręcają na drogę do Strefy Aktywności Gospodarczej. Jest dojazdem do zakładów produkcyjnych znajdujących się w SAG oraz objazdem remontowanego odcinka DW790 w Zawierciu-Marciszowie. Każdy, kto chociaż raz przejeżdżał tą drogą wie, że potrzebuje ona kapitalnego remontu. Jej nawierzchnia jest dziurawa i kierowcy muszą mocno zwolnić, aby nie zniszczyć zawieszenia swojego samochodu. Ponadto, jest zbyt wąska. Wyminięcie się z jadącym w przeciwnym kierunku TIR-em wiąże się ze zjechaniem na szutrowe pobocze.

Mieszkańcy czekają na poprawę warunków drogowych w tym miejscu od wielu lat. I prawdopodobnie będą musieli poczekać jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Na razie miasto przygotowuje się do przygotowania dokumentacji projektowej tej inwestycji. 

- W związku ze złym stanem ulicy, przygotowujemy się do opracowania dokumentacji projektowej przebudowy całej ulicy. Przebudowa będzie od wysypiska do skrzyżowania z ulicą Rolniczą - przekazał Patryk Drabek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Zawierciu.

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search