Powiat

Zmiany w parafiach w powiecie zawierciańskim

Dwie parafie w powiecie zawierciańskim będą miały nowych proboszczów. Zmiany nastąpią w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach oraz parafii pw. św. Jacka i św. Marii Magdaleny w Kroczycach.

W dwóch parafiach w powiecie zawierciańskim nastąpiły zmiany na stanowisku proboszcza. W parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach z funkcji zrezygnował ks. Jerzy Miernik, który odchodzi na zasłużoną emeryturę. Nowym proboszczem parafii został ks. Jan Jagiełka, który dotychczas był dyrektorem domu dla niepełnosprawnych w Piekoszowie. Pełnił tam posługę od 2005 roku i zajmował się rozwojem placówki, której zadaniem jest m.in. opiekowanie się osobami niepełnosprawnymi.

Zmiana nastąpi także w parafii pw. św. Jacka i św. Marii Magdaleny w Kroczycach. Ks. Jan Kopeć funkcję tę pełnił przez 14 lat. W tym czasie kościół zyskał ogrzewanie centralne. Przeprowadzono remont generalny dwóch wieży kościelnych, w których wyremontowano konstrukcje dachowe i pokryto je blachą miedzianą. Wokół kościoła wykonano kostkę brukową. W budynku wymieniono okna i drzwi, odremontowano kościelne organy. Ponadto, wybudowano i wyposażono plebanię. Ks. Jan Kopeć cieszył się ogromnym uznaniem wśród parafian, którzy zorganizowali dla niego uroczyste pożegnanie. Wystąpił podczas niego Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka wraz z kapelą, Chór Cecyliański, chór parafialny oraz kroczycka orkiestra dęta. Wydarzenie poprowadziła Anita Maszczyk. Ponadto, został mu przyznany tytuł Honorowego Mieszkańca Gminy Kroczyce.

Nowym proboszczem parafii pw. św. Jacka i św. Marii Magdaleny w Kroczycach zostanie ks. Zbigniew Krzyszkowski.

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search