Sport

Viret CMC Zawiercie do treningów wróci 3 sierpnia

Kibice zawierciańskiej piłki ręcznej mają powody do radości. Już w poniedziałek, 3 sierpnia, do treningów powracają szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie. Oznacza to, że wielkimi krokami zbliża się sezon 2020/2021. 

Viret CMC Zawiercie w sezonie 2020/2021 będzie występować w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Przypomnijmy, że w związku z reorganizacją tych rozgrywek zawierciański klub aplikował na jedno z dwóch wolnych miejsc. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował, że Viret CMC Zawiercie awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej.  Do I ligi trafiły także Wisła Sandomierz i Zagłębie Sosnowiec. 

Awans do I ligi oznacza jednak sporo pracy. Zawierciańscy szczypiorniści muszą solidnie przygotować się do rozgrywek. Obecnie zawodnicy trenują indywidualnie zgodnie z zaplanowanym cyklem treningowym. Do treningów na obiektach w Zawierciu wrócą natomiast w poniedziałek, 3 sierpnia. 

- W ciągu kolejnych siedmiu tygodni będziemy trenować na zawierciańskich obiektach. Aż do startu rozgrywek. Zaplanowaliśmy także cykl gier kontrolnych. Czeka na nas silnie obsadzony turniej Jura Cup w Zawierciu. Wystąpią w nim m.in. WKS Śląsk Wrocław, MKS Wieluń, Olimpia Piekary Śląskie i ŚKPR Świdnica - mówi Mariusz Szczygieł, trener Viret CMC Zawiercie.

Viret CMC Zawiercie już zaczął się zbroić przed powrotem do I ligi. W barwach zawierciańskiego zespołu występować będą: Adrian Danysz (obrotowy), Karol Put (rozgrywający), Jakub Romian (rozgrywający), Michał Jałowiecki (rozgrywający) i Marcin Teterycz (bramkarz).

Pierwszy mecz Viret CMC Zawiercie rozegra 19 września przed własną publicznością. Rywalem zawierciańskich szczypiornistów będzie Olimpia Piekary Śląskie. Warto także dodać, że na 3 października zaplanowano derby Zagłębia. Viret CMC Zawiercie zmierzy się w nich z Zagłębiem Sosnowiec, który również jest beniaminkiem I ligi. 

Fot. G. Maciąg

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search