Sport

W Łazach powstała akademia tenisowa. Otwarcie już 25 września

Akademia Tenisowa Deep Inside w Łazach to nowa propozycja dla osób aktywnych fizycznie. Jej otwarcie zaplanowano na piątek, 25 września. Na chętnych uczestników czekać będzie bezpłatna lekcja pokazowa. 

W piątek, 25 września, w Łazach uruchomiona zostanie Akademia Tenisowa Deep Inside. Otwarcie zaplanowano na godzinę 16 na kortach tenisowych przy stadionie w Łazach. W przypadku złych warunków atmosferycznych zajęcia zostaną przeniesione na salę gimnastyczną w Zespole Szkół im. R. Gostkowskiego w Łazach. W tym dniu będzie można skorzystać z bezpłatnej lekcji pokazowej. W ten sposób łatwiej będzie nam się zdecydować, czy chcemy trenować tenisa pod okiem instruktorów z Deep Inside. Warto dodać, że instruktorami są osoby posiadające licencję Polskiego Związku Tenisowego oraz Międzynarodowe Certyfikaty ITF. Podczas spotkania będą także konkursy dla dzieci oraz sprawdzian umiejętności. 

W Akademii Tenisowej Deep Inside można zapisać się na lekcje indywidualne lub skorzystać z treningu grupowego. W przypadku drugiej opcji trzeba pamiętać, że żyjemy w czasach pandemii koronawirusa. Szkółka zdecydowała się na prowadzenie zajęć w maksymalnie 6-osobowych grupach, aby było możliwe zachowanie dystansu społecznego. Szczegółowych informacji na temat udzielają prowadzący zajęcia: Błażej (tel. 506 377 111) oraz Sebastian (tel. 501 127 313). Można kontaktować się także mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Obecnie prowadzony jest nabór zarówno dzieci, jak i młodzieży oraz osób dorosłych. Oznacza to, że w Akademii Tenisowej Deep Inside w Łazach może trenować każdy. Regularne treningi mają rozpocząć się w październiku. 

Tenis to dyscyplina sportowa, która jest bardzo wszechstronna. Pozwala na ogólny rozwój motoryczny i zwiększenie m.in. koordynacji ruchowej, gibkości, szybkości i równowagi. Pomaga także w procesie wychowawczym. Uczy podejmowania decyzji, cierpliwości, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz samodzielności. Dzięki regularnym treningom jesteśmy w stanie zdobyć wiele innych umiejętności przydatnych w życiu - mówi Błażej Kyrcz, jeden z instruktorów w Akademii Tenisowej Deep Inside w Łazach. - Kiedy zacząć treningi? Najlepiej już od 5 roku życia, ale w naszej akademii dopuszczamy do nauki także 4-latków. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Jest bardzo dużo ruchu oraz kolorowych gadżetów. Zapraszamy na zajęcia. Szczególnie najmłodszych - dodaje. 

Fot. Pixabay

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search