Sport

Warta Zawiercie przygotowuje się do sezonu

Wielkimi krokami zbliża się start sezonu 2020/2021. Warta Zawiercie rozpoczęła już przygotowania do rozgrywek. Zawodnicy trenują cztery razy w tygodniu. Ponadto, rozgrywają mecze kontrolne.

Warta Zawiercie rywalizuje w IV lidze piłki nożnej mężczyzn. Przygotowania do rozgrywek rozpoczęto 8 czerwca. „Zielono-biało-zieloni” trenują cztery razy w tygodniu. Intensywne treningi spowodowane są sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Zawodnicy mieli znacznie dłuższą przerwę w rozgrywkach. Ponadto, nowy sezon wystartuje wcześniej, niż w poprzednich latach. Start IV ligi jest planowany na ostatni weekend lipca. Pierwszym rywalem Warty Zawiercie będzie Śląsk Świętochłowice. Mecz zostanie rozegrany 25 lipca. Pierwszy domowy mecz zaplanowano na weekend 1-2 sierpnia. Rywalem będzie RKS Grodziec. 

- Przygotowania rozpoczęliśmy bardzo intensywnie, ponieważ mamy mało czasu do rozpoczęcia sezonu piłkarskiego 2020/2021. Przez ostatnie trzy miesiące, gdy nie było możliwości realizowania systematycznych treningów piłkarze trenowali we własnym zakresie. Jednak to nie to samo, każdemu z nas brakowało sportowego życia, dlatego wszyscy wrócili na boisko z wielkim entuzjazmem i zapałem do pracy. Oczywiście, stosujemy się do wszystkich wymaganych ograniczeń – mówi Dawid Zawrin, prezes KP Warta Zawiercie.

Zawierciański klub ogłosił także kilka transferów. Wiadomo już, że do drużyny dołączyło dwóch nowych zawodników Neison Antunes Pereira i Sławomir Liberski. Pozostały skład drużyny pozostanie bez większych zmian.

- Jeżeli chodzi o najbliższe tygodnie skupiamy się głównie na trenowaniu oraz rozgrywaniu sparingów. Za nami kilka ciekawych spotkań m.in. z drużynami: Zieloni Żarki, Jedność Przeszowice, Jutrzenka Giebułtów, w harmonogramie czekają kolejne sparingi m.in. z Polonią Bytom i Sołą Oświęcim. Jednak harmonogram jest bardzo ruchomy, ponieważ ze względu na panującą epidemię i różnego rodzaju ograniczenia na bieżąco ustalamy terminy i godziny rozgrywek – dodaje Dawid Zawrin.

W środę (2.07.) Warta Zawiercie zmierzyła się z Zielonymi Żarki. Mecz kontrolny zakończył się wygraną Zielonych 4:3. Bramki dla Warty zdobyli: Damian Adamiecki, Michał Mąka oraz Neison Antunes Pereira.

fot. Agnieszka Seweryn (KP Warta Zawiercie)

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search