Informacje

Europejski Kongres MŚP w nowej formie

Rozpoczęcie Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw już za chwilę. W tym roku wydarzenie będzie mieć zupełnie inną formę, niż w minionych edycjach.

Pandemia zamieszała światową gospodarką na dobre. Kraje całego globu dochodzą do siebie po niedawnym lockdownie i próbują dostosować się do nowej rzeczywistości. Wraz z nimi na właściwe tory starają się wrócić przedsiębiorstwa, które walczą nie tylko o odrobienie strat po wiosennym przestoju, ale przede wszystkim o utrzymanie tempa rozwoju sprzed wybuchem epidemii.


Dotąd EKMŚP był wielką, kilkudniową imprezą, która ściągała do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach tysiące przedsiębiorców, samorządowców, polityków praktycznie wszystkich szczebli i reprezentantów administracji centralnej. W obecnej rzeczywistości organizacja tak dużego wydarzenia jest nierealna, gdyż byłaby wyjątkowo ryzykowna dla jego uczestników. Odpowiadająca za kongres Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach postanowiła zniwelować to ryzyko, dlatego w tym roku impreza będzie wyglądać zupełnie inaczej.


Jesienna edycja zostanie podzielona na kilka części odbywających się w kilkutygodniowych odstępach. Pierwszą z zaplanowanych ścieżek tematycznych będzie Think Eco! Forum, która odbędzie się 30 września w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Jej uczestnicy zajmą się sprawami dotyczącymi szeroko pojętej ekologii w energetyce, gospodarce odpadami oraz wodociągach. - Po zakończeniu dyskusji zostaną spisane i przygotowane rekomendacje, które następnie zostaną wystosowane zarówno do organów centralnych, jak również do organów Unii Europejskiej - informują organizatorzy. Później w ciągu dnia przewidziane jest matchowanie przedsiębiorców, które będzie odbywać się zarówno w bezpośredniej formie, jak i w wersji online na specjalnie do tego przygotowanej platformie.

Kolejne ścieżki tematyczne są zaplanowane w następujących terminach:
• Inwestycje motorem rozwoju - 19-20.10 Katowice
• II Regionalne Forum Energetyczne - 29-30.10 Wisła
• Finansowanie Przedsiębiorstw i rozwoju gmin - 23-24.11 Katowice
• Śląskie Forum Ekspertów - 09.12 Katowice
• Branża hi-tech - 09-10.12 TBA

Wśród gości, uczestników oraz prelegentów tegorocznego EKMŚP znajdą się takie osobistości, jak m.in. Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Grzegorz Tobiszowski - eurodeputowany, Kazimierz Karolczak - przewodniczący metropolii GZM, Marcin Krupa - prezydent Katowic, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk - rektor Politechniki Śląskiej, dr Janusz Michałek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prof. Jerzy Buzek - eurodeputowany, a także Tomasz Zjawiony - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
Szersze informacje na temat nadchodzącej edycji kongresu są dostępne na oficjalnej stronie (https://ekmsp.eu).

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search