Informacje

Rewitalizacja pawilonu przy szpitalu z dofinansowaniem

Previous Next

Zakończyło się głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Dofinansowanie otrzyma m.in. projekt związany z rewitalizacją zabytkowego pawilonu przy Szpitalu Chorób Płuc w Siewierzu.

Zabytkowy pawilon przy Szpitalu Chorób Płuc w Siewierzu został wybudowany w 1947 roku. Zgłoszony projekt zakłada jego kompleksową rewitalizację, która pozwoli na utworzenie w tym miejscu Centrum Edukacji Zdrowotnej. Obecnie budynek jest w opłakanym stanie. Wymaga kapitalnego remontu. W planach jest przeprowadzenie prac budowlanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Oczywiście z zachowaniem jego dotychczasowej architektury. Remontowane będzie bezpośrednie otoczenie pawilonu. Niewielki parking zostanie wyrównany i zostanie przekształcony w  taras otwierający budynek na otaczającą zieleń. W ramach zadania mają zostać także zakupione potrzebne wyposażenie pomieszczeń, czyli meble, rzutnik, oświetlenie, telewizor oraz sprzęt socjalno-kuchenny.

Prace w ramach inwestycji mają zostać zrealizowane w formule “Projektuj i Wykonaj”. Pozwoli to na zakończenie ich do grudnia 2021 roku. Pomysł ten został zgłoszony do II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Głosowanie trwało do 23 września tego roku. W promowanie projektu mocno zaangażowali się przedstawiciele siewierskich stowarzyszeń oraz pracownicy Szpitala Chorób Płuc w Siewierzu. Walczyli o każdy głos, a ich praca przyniosła oczekiwany rezultat. Projekt otrzyma ponad 400 tys. złotych dofinansowania. 

Ponadto, dofinansowanie z puli podregionu 7 (powiat zawierciański, powiat będziński, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec) otrzymały:

  • zakup karetki pogotowia typu P dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu (stacja w Jaworznie) - 500 tys. złotych
  • mobilne zaplecze sportów obronnych dla celów treningowych i zawodniczych - 99,5 tys. złotych
  • robotyka i programowanie - cykl warsztatów z programowania i konstruowania robotów - 59 tys. złotych

Z puli wojewódzkiej dofinansowanie otrzymały:

  • Śląskie ZOO w ochronie cietrzewia, głuszca i dropia oraz ginących gatunków bażantów - budowa wolier - 388 650 złotych
  • Śląskie kocha siatkówkę! - 674 512 złotych
  • Książki online dla każdego - 1 174 500 złotych
  • Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem obiektów światowego dziedzictwa UNESCO - Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - 202 500 złotych

Fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta i Gminy Siewierz

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search