Rozrywka

Parada Psów w Zawierciu. Wydarzenie idealne dla miłośników czworonogów

Ciekawe wydarzenie dla każdego sympatyka czworonogów w niedzielę, 13 września, zagości do Zawiercia. W parku Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się druga edycja parady psów. Zaplanowano wiele atrakcji. 

Star psiej defilady zaplanowano na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu, na którym o godzinie 10.30 zbiorą się uczestnicy. W tym miejscu kontroli zostaną poddani uczestnicy oraz ich psy. Zostanie przeprowadzona kontrola szczepień, dokumentów pełnoletniości i poprawność formularzy zgłoszeniowych. Uczestnicy zostaną powitani oraz otrzymają woreczki na psie odchody.

Później przejdą ulicą Sienkiewicza do parku OSiR, gdzie w okolicach muszli koncertowej zostaną rozlokowani w bezpiecznych odległościach. Zaplanowano także oficjalne powitanie i organizatorzy przedstawią program. Następnie odbędą się dwa wykłady zaplanowane w przyjemnej formie pogadanki. Tomasz Męcik - Kronenberg wygłosi pogadankę na temat “Co zrobić gdy…” dotyczącą zasad zachowania bezpieczeństwa w przypadku kontaktu z nieznanymi psami. Później przewidziano kolejną pogadankę, którą wygłosi lekarz weterynarii Magdalena Starszyk.

Przewidziano też konkursy. Będzie konkurs najmniejszego i największego psa, psa z najkrótszym i najdłuższym ogonem oraz psa najbardziej podobnego do opiekuna. Zostaną zakończone wręczeniem nagród. Poza dyplomami i książkami przewidziano również wysłuchanie wierszy Gabrieli Bartnickiej oraz Zdzisławy Kubali. Dodatkowo, możliwe jest spotkanie autorskie z Tomaszem Justyniarskim, autorem książki pt. "Psie Troski".

Fot. UM Zawiercie

Comments powered by CComment

bytomski logo pelen kolor beta

Jura24 - portal internetowy miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. Twoje codzienne źródło informacji.

Media społecznościowe

© 2020 © Media operator - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Search